Kontakt: smd@lotharek.pl

  • english

O nas

Miło Cię widzieć

Oto nasz zespół

Przemysław Krawczyk

Przemysław Krawczyk

właściciel

Firma Lotharek to firma rodzinna, z całkowicie polskim kapitałem, działająca na rynku już 20 lat. Nazywam się Przemysław Krawczyk i jestem jej założycielem.

Wszystko, co zawodowo robię, zawdzięczam pasji, która narodziła się we mnie, gdy miałem 15 lat, kiedy to swój pierwszy komputer Atari 65XE zamieniłem na Unipolbrit 2086. Do dziś pamiętam to uczucie ekscytacji, rodzącej się pasji i świadomość tego, że już wiem, czym chcę się w życiu zajmować. Od tego momentu, szukanie nowych rozwiązań technicznych, rozszerzanie urządzeń i wdrażanie nowych projektów elektronicznych, to wyzwanie, któremu całkowicie poświęciłem życie. Robiąc kolejne próby i składając wszystko ręcznie, powoli uczyłem się udoskonalać urządzenia, które lubiłem.

Współpracowałem z wieloma znakomitymi konstruktorami i elektronikami. To, co wychodziło spod ich ręki to schemat, prototyp. Moim zadaniem była zamiana projektu w produkt: zaprojektowanie płytki, zadbanie o ergonomię, miniaturyzację, znalezienie dostawców, zlecenia i nadzorowanie produkcji, sprzedaż. Dziś jestem dumny z takich moich urządzeń jak: Ultimate, DivIDE, SIDE3, Rapidus, Hydra itp.

Za swój wielki sukces uważam to, że firma Boeing używa moich emulatorów stacji dyskietek w swoich symulatorach lotniczych, a amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa wyposażyła w moje urządzenia ponad 300 cywilnych lotnisk.

Każda porażka, każdy wykryty błąd, uczył mnie cierpliwości, ale też rozwijał. Efektem tej drogi jest samodzielna linia produkcyjna, którą uruchomiłem we wrześniu 2021 roku. Od tego momentu jestem niezależnym producentem: od pomysłu po gotowe rozwiązanie. I wciąż kocham to, co robię.

Oprócz elektroniki moją drugą miłością jest judo. To właśnie na tatami rodzi się wiele pomysłów czy rozwiązań problemów technicznych. Wysiłek, świeże spojrzenie, konsekwencja i działanie, przydają się też w życiu zawodowym. Świadomość tego, że nigdy się do końca wszystkiego nie wie, cofnięcie się, spojrzenie z dystansu, by ostatecznie zwyciężyć – to zasady, których nauczyłem się na treningach. Wiem, jak ważne jest zaufanie, jakim obdarza mnie klient – na każdym etapie współpracy staram się go nie zawieść.

Prowadzę też działalność charytatywną. Wspieram finansowo imprezy retro (Lost Party, Wapniak, Last Party), pomagam dzieciom ze Szkoły Specjalnej w Piekarach Śląskich, pomagam propagować zdrowy styl życia i pasję do judo. Uważam, że dostałem od życia na tyle dużo, że powinienem się tym podzielić. Dziękuję, że odwiedziłeś/aś moją stronę i zapraszam do współpracy!

Maciej Morawiec

Maciej Morawiec

Rocznik 1999. Miłosnik elektroniki wszelakiej. W naszej firmie zajmuję się uzbrajaniem linii produkcyjnej, komplementacją BOMu, wstępnym programowaniem maszyny PnP.

To człowiek nad wyraz spokojny, cichy i zrównoważony. Lutownicą operuje, jakby się z nią urodził. Uwielbia drag soldering, komedie oraz zimne piwo. W firmie jest od 2020 r.

W przypadku kłopotów z montażem, to on będzie do Ciebie dzwonił :-)

Ewa Matyjaszek

Ewa Matyjaszek

Ewa po zakończonej karierze sportowej postanowiła z nami budować firmę.

Zajmuje się fakturowaniem, odprawami celnymi, wysyłkami. Stanowi pierwszą linię w kontaktach z Klientem. Ogromna kompetencja, wiedza i urok osobisty spowodują, że rozmowa z Ewą będzie przyjemnością - nawet na trudne tematy.

W firmie jest od 2017 r.

Przemysław Matyjaszek

Przemysław Matyjaszek

Po zakończeniu kariery zawodniczej, Przemek (prywatnie brat Ewy, przyjaciel i trener właściciela firmy) zajął sie propagowaniem judo wśród dzieci i młodzieży. Jest wieloletnim trenerem GKS Czarni Bytom.

W naszej firmie pomaga w kontaktach z Klientami oraz w testach i montażu urządzeń. Ten człowiek to ostoja spokoju. Ma wielkie serce i jest elementem spajającym naszą drużynę.

Jego erudycja oraz obycie na pewno przypadną Ci do gustu.

Nasze cechy

Doświadczenie

Działamy w branży elektronicznej już 20 lat, dlatego zwyczajnie możesz nam zaufać, wiemy, co robimy

Jasne zasady

i przejrzystość komunikacji - nie będziemy "liczyć nóżek" oraz padów SMD - zapłacisz za ilość elementów SMD

Nie korpo

Nie jesteśmy korporacją, tylko rodzinną firmą, z całkowicie polskim kapitałem

Szablon i program w cenie

U nas nie płacisz za szablony do pasty lutowniczej. Nie zapłacisz też za uruchomienie produkcji.

Kochamy to, co robimy

Jesteśmy grupą fascynatów, pozytywnie zakręconych na punkcie elektroniki i judo - wierzymy w to, że jak w pracy, jak tez na tatami najważniejsze jest nieustanne doskonalenie się.

Odwaga

Nie boimy się nowych wyzwań! Wszystko, co nieznane i trudne do zrealizowania, pokonamy pracowitością i wytrwałością.

Klienci o Lotharek.pl